Celiakia i dieta bezglutenowa

Praktyczny poradnik

Dieta bezglutenowa staje się coraz bardziej popularna. Ta książka jest jednak przeznaczona dla osób, w przypadku których to nie moda, ale konieczność, często na całe życie. Rozpoznanie celiakii to wyzwanie zarówno dla chorego, jak i jego rodziny. Doskonale wiedzą o tym autorki poradnika. Z doświadczenia własnego lub członków najbliższej rodziny znają nie tylko samą chorobę, emocje towarzyszące rozpoznaniu, zasady stosowania diety, ale także polskie realia.
Poradnik jest w szczególności przeznaczony dla osób świeżo po diagnozie. To źródło wiedzy, podające sprawdzone informacje w prosty, zrozumiały dla wszystkich sposób.
Z poradnika mogą skorzystać nie tylko chorzy na celiakię, ale wszyscy zainteresowani dietą bezglutenową i wskazaniami do jej stosowania. Są w nim omówione też inne choroby związane również ze spożywaniem glutenu – alergia na pszenicę oraz nieceliakalna nadwrażliwość na gluten. Opracowanie poradnika to tylko część działalności Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, będącego inicjatorem wielu akcji ułatwiających życie osób na diecie bezglutenowej. Więcej na stronie www.celiakia.pl.

Książka pod redakcją Grażyny Konińskiej, Anny Marczewskiej, Pauliny Sabak-Huzior i Małgorzaty Źródlak, wydana przez Stowarzyszenie i przekazywana bezpłatnie pacjentom, lekarzom, dietetykom i wszystkim zainteresowanym.