Co je Jan? I dlaczego nie ciastko?

Książka dla dzieci będących na diecie bezglutenowej.

Co je Jan? I dlaczego nie ciastko” to wierszowana historia małego Janka, który z przyczyn zdrowotnych zachowywać musi ścisłą eliminacyjną dietę bezglutenową. Bohater w prosty sposób opowiada na czym ta dieta polega. Książeczka stworzona z myślą o dzieciach będących na diecie bezglutenowej z powodu celiakii, nietolerancji pokarmowych, alergii, ADHD czy chorób ze spektrum autyzmu. Kierowana jest do czytelników w wieku przedszkolnym i szkolnym. Napisany z humorem wierszyk może być też wykorzystany przez rodziców, nauczycieli i opiekunów, aby pomóc oswoić chorobę i opanować podstawy diety bezglutenowej, ale przede wszystkim edukować otoczenie, by dzieciom jedzącym inaczej żyło się lepiej.
Justyna_Tarkowska_i_Jan

Justyna Tarkowska

Grafik z dekadą doświadczeń w branży wydawniczej i reklamowej.
Myślenia projektowego uczyła się studiując Architekturę Krajobrazu oraz Reklamę.
Pracę „w grafice” zaczęła od wydawnictwa prasowego Phoenix Press, gdzie jako asystent dyrektora artystycznego zajmowała się projektowaniem makiet dla nowych czasopism. Pracowała etatowo także w wydawnictwie Presscom.

Od 2014 roku nieprzerwanie prowadzi pracownię MILE WIDZIANE, w której z powodzeniem tworzy okładki książek i identyfikacje wizualne, projektuje wydawnictwa, plakaty i ilustruje.
Jej klientami są między innymi: wydawnictwo PWN, Wielka Litera, Czarna Owca, Książkowe Klimaty, VM.PL, Burda, Prószyński, Biuro Literackie, Instytut Grotowskiego.
W 2020 roku wydała swoją pierwszą w pełni autorską książkę dla dzieci Co je Jan?.

Prywatnie mama dwuletniego Jaśka.