O projekcie

Projekt powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską (pracownia graficzna Mile Widziane). Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce. Chcielibyśmy, by w każdej bibliotece w Polsce na półce z książkami o dietach i zdrowym odżywianiu znalazły się także publikacje dla osób na diecie bezglutenowej prezentowane na stronie bibliotekabezglutenowa.com.pl.

Pierwsza edycja projektu

Biblioteka Bezglutenowa w liczbach

Organizatorzy projektu

Good Books

Good Books pod prawie 15 lat zajmuje się szkoleniami dla bibliotekarzy, wydawców, księgarzy oraz nauczycieli. Celem firmy jest wspieranie rozwoju czytelnictwa w Polsce, zwłaszcza poprzez wdrażanie innowacji technologicznych oraz zmianę sposobu pracy z czytelnikami i użytkownikami bibliotek.

Zespół trenerów Good Books składa się z kilkudziesięciu ekspertów w swoich dziedzinach – doświadczonych praktyków i specjalistów. W ofercie znajduje ponad 150 szkoleń z różnych dziedzin.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

Stowarzyszenie upowszechnia wiedzę na temat celiakii i zmienia Polskę w kraj przyjazny osobom na diecie bezglutenowej. Skupia osoby z celiakią, alergią, rodziców chorych dzieci, lekarzy, dietetyków oraz wszystkich zainteresowanych tematyką. Od kilkunastu lat prowadzi bezpłatne poradnictwo dietetyczne, szeroko edukuje pacjentów, szkoli restauracje by bezpiecznie żywiły osoby z celiakią, współpracuje z producentami żywności bezglutenowej. Za swoją działalność Stowarzyszenie otrzymało Honorową Nagrodą Zaufania „Złoty OTIS 2018” dla organizacji pacjentów.

Justyna Tarkowska | Mile Widziane

Grafik z dekadą doświadczeń w branży wydawniczej i reklamowej.
Myślenia projektowego uczyła się studiując Architekturę Krajobrazu oraz Reklamę.
Pracę „w grafice” zaczęła od wydawnictwa prasowego Phoenix Press, gdzie jako asystent dyrektora artystycznego zajmowała się projektowaniem makiet dla nowych czasopism. Pracowała etatowo także w wydawnictwie Presscom.

Od 2014 roku nieprzerwanie prowadzi pracownię MILE WIDZIANE, w której z powodzeniem tworzy okładki książek i identyfikacje wizualne, projektuje wydawnictwa, plakaty i ilustruje.

Jej klientami są między innymi: wydawnictwo PWN, Wielka Litera, Czarna Owca, Książkowe Klimaty, VM.PL, Burda, Prószyński, Biuro Literackie, Instytut Grotowskiego.

W 2020 roku wydała swoją pierwszą w pełni autorską książkę dla dzieci Co je Jan?.

Prywatnie mama dwuletniego Jaśka.